آموزش قرار دادن رمز روی پوشه wp-admin وردپرس
آموزش قرار دادن رمز روی پوشه wp-admin وردپرس

آموزش قرار دادن رمز روی پوشه wp-admin وردپرس

تو این مطلب می خوایم روشی رو ارائه بدیم که روی پوشه wp-admin وردپرس که از مهم ترین پوشه های امنیتی وردپرس هست رمز ثانویه ای رو قرار بدیم که مانع از هک شدن آسون وب سایت شما بشه .

قفل کردن درب ماشین ساده ترین و ابتدایی ترین راهی هست که می تونید مانع از سرقتش بشید یا اقلا روندش رو کند کنید ، حالا چه قد خوب میشه که اگه علاوه بر این قفل از یه قفل فرمون یا پدال هم استفاده کنید تا کار سارق رو سخت تر کنید به این امید که بیخیال ماشین شما بشه و بره سراغ گزینه بعدی .

شاید تو نگاه اول مثال بالا یه مقدار بی ربط به نظر بیاد اما فرض کنید که شما وب سایت وردپرسی ای رو دارید که مثل همه وب سایت های دیگه برای ورود به پنل مدیریت باید یوزر و پسوردی رو وارد کنید ، طبعا هر کس دیگه که این یوزر و پسورد رو هم داره می تونه ازش استفاده کنه و وارد پنل مدیریتی شما بشه و بگذریم که چه مدل سو استفاده هایی می تونه انجام بده ، این رمز پیش فرض درست مثل قفل درب های ماشینه ، ساده ترین و ابتدایی ترین کار .

اما اگه شما هم فکر می کنید این کافی نیست شاید بخواید یه قفل پدال هم واسه ماشینتون قرار بدید ، برای وب سایت وردپرسی شما می تونید یک رمز ثانویه قرار بدید که قبل از نمایش پنل پیشخوان از کاربر درخواست میشه و چون احتمالا این رمز رو یه مقدار پیچیده تر در نظر می گیرید کار شخص سو استفاده گر خیلی سخت میشه هر چند که حتی اگه رمز پیچیده ای هم در نظر نگرفته باشید بازم بازدهی خودش رو خواهد داشت .

تو این مطلب می خوایم روشی رو ارائه بدیم که روی پوشه wp-admin وردپرس که از مهم ترین پوشه های امنیتی وردپرس هست رمز ثانویه ای رو قرار بدیم که مانع از هک شدن آسون وب سایت شما بشه .

برای اینکه کار هکر رو سخت تر کنیم این رمز رو به شکل هش شده قرار خواهیم داد پس نیازه که ابتدا رمز رو هش کنیم .

فراموش نکنید که بعضی از پنل های مدیریتی خودشون قابلیت قرار دادن رمز روی پوشه های مختلف رو دارن پس بهتره اول یه کاوش ساده انجام بدید و اگه همچین امکانی موجود بود از همون طریق وارد عمل بشید اما روشی که ما ارائه می دیم برای همه مدل پنل مدیریتی هاستی قابل پیاده سازیه .

مرحله اول ، هش کردن رمز و یوزر :

اول یه رمز و یوزر نیم رو در نظر بگیرید که البته قبلا هم گفتم بهتره یه مقدار پیچیده باشه .

حالا به این وب سایت برید :

http://www.tools.dynamicdrive.com/password/

یوزر و پسورد مد نظرتون رو وارد کنید تا فایلی با اسم .htpasswd دریافت کنید ، این فایل رو نگه دارید تا در مرحله بعدی ازش استفاده کنیم .

مرحله دوم ، قرار دادن پسورد روی پوشه wp-admin وردپرس:

حالا وارد هاستتون بشید و توی پوشه مادر public_html یه پوشه با اسم عجیب غریب بسازید ، دقت کنید یه پوشه قبل از public_html یعنی پوشه مادرش .

حالا اینجا فایل .htpasswd رو که دانلود کرده بودید آپلود کنید ، می تونید یه فایل جدید با همین اسم بسازید و محتویات قبلی رو درش کپی کنید .

بعد وارد پوشه wp-admin بشید و یه فایل با اسم .htaccess بسازید و کد زیر رو درش قرار بدید .

به جای عبارت /home/user/folder نام پوشه مد نظرتون رو که توی مرحله قبلی ساختید قرار بدید .

حالا اگه بخواید وارد آدرس ادمین وردپرس خودتون بشید با یه منظره مثل تصویر زیر روبرو میشید و رمز و یوزری که قبلا انتخاب کردید رو وارد کنید تا به ادمین وارد بشید .

آموزش قرار دادن رمز روی پوشه wp-admin وردپرس

تذکر : ممکنه وردپرس شما توی پوشه دیگه ای نصب شده باشه، پس در نظر داشته باشید طبیعتا آدرس های پوشه wp-admin متفاوته و باید آدرس مورد نظر را به درستی وارد کنید .

مدرسه مجازی آموزش طراحی وب

پوریا زارعی

پوریا زارعی هستم ، سه چهار سالی میشه که مطالب طراحی و توسعه حوزه وب رو دنبال می کنم و دو سال اخیر هم به فعالیت تو همین حوزه مشغول بودم ، این روزا بیشتر سعی می کنم تجربه ها و دانسته هام رو از طریق انتشار مطالب با همه به اشتراک بزارم به همین خاطر هم برای وب نگار نویسندگی می کنم

بدون دیدگاه ثبت شده
دیدگـاه شمـا چیستـــ ؟

برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد شوید.