آموزش انتقال وب سایت وردپرسی با کمک افزونه WP Clone
آموزش انتقال وب سایت وردپرسی با کمک افزونه WP Clone

آموزش انتقال وب سایت وردپرسی با کمک افزونه WP Clone

در این مطلب افزونه ای رو برای انتقال وب سایت های وردپرسی معرفی می کنیم و در ادامه آموزش کار با اون رو هم شرح می دیم .آموزش انتقال کامل سایت وردپرسی به هاست یا دامین دیگر در وب نگار

تغییر هاستینگ و انتقال وب سایت وردپرسی به هاستینگ دیگه موردی هست که خواه ناخواه روزی برای شما پیش خواهد آمد ، انتقال وب سایت های وردپرسی با اینکه معمولا نسبت به سیستم های مدیریت محتوای دیگه ساده تر هست اما باز هم نکات زیادی رو داره که با رعایت نکردن هر کدومشون مشکلات زیادی رو برای شما ایجاد خواهند کرد و گاها فرایند انتقال رو منتفی می کنن .

طبق معمول برای وردپرس راه بهتری هم هست ، افزونه های وردپرسی تقریبا همه مشکلات کاربران رو پوشش می دن و این مورد هم مستثنی نیست ، افزونه های زیادی برای انتقال وردپرس وجود ندارن اما چه نیازی به چندین افزونه هست وقتی یه افزونه خوب برای این کار وجود داشته باشه ؟ افزونه WP Clone by WP Academy همون یکه تازی هست که با ایده قشنگش انتقال وردپرس رو برای شما ساده و ساده تر کرده .

برای شروع افزونه رو از مخزن وردپرس دانلود و نصب کنید و روی هر دو سایت مبدا و مقصد نصب کنید .

 

۱ – دریافت فایل پشتیبان از وب سایت مبدا :

برای شروع نیاز دارید که از اطلاعات وب سایت مبدا پشتیبان تهیه کنید ، بعد از نصب افزونه WP Clone گزینه مربوط به تنظیمات اون رو توی منوی وردپرس مشاهده می کنید و با ورود به اون با دو بخش backup و restore مواجه میشد .

چون ما می خوایم از اطلاعات این وب سایت پشتیبان تهیه کنیم از بخش backup روی دکمه “Create Backup” کلیک کنید تا فرایند ایجاد فایل پشتیبان شروع بشه ، بعد از انجام موفقیت آمیز عملیات شما با یه لینک طولانی مواجه میشید که محتوی اطلاعات وب سایت شماست ، می تونید دانلودش کنید (اگه از لوکال هاست استفاده می کنید) اما اجباری به دانلودش نیست و کافیه این صفحه رو همین طوری باز بزارید .

 

آموزش انتقال وب سایت وردپرسی با کمک افزونه WP Clone

 

۲ – درون ریزی فایل پشتیبان در وب سایت مقصد :

حالا که فایل پشتیبان رو تهیه کردید به همون صفحه تنظیمات توی وب سایت مقصد مراجعه کنید اما این بار باید به بخش restore مراجعه کنید ، می بینید که دو گزینه یکی برای درون ریزی از طریق آپلود و دیگری برای درون ریزی از طریق url موجود هست ،اگه براتون مقدور بوده که فایل رو دانلود کنید و حالا آپلود کنید که بهتره از روش آپلود استفاده کنید اما اگه این امکان رو نداشتید گزینه دوم یعنی “Restore from URL” رو انتخاب کنید و ادرسی که توی مرحله اول دریافت کردید رو توی فیلد مربوطه وارد و روی Restore from URL کلیک کنید ، لازمه که تیک گزینه موافقت با شرایط افزونه رو هم فعال کنید .

آموزش انتقال وب سایت وردپرسی با کمک افزونه WP Clone

 

بعد از اینکه فایل دانلود و آپلود بشه درون ریزی شروع میشه و در صورت موفقیت آمیز بودن پیغام موفقیت برای شما نمایش داده خواهد شد .

اگه با هر نوع خطایی در حین انتقال مواجه شدید بهتره از روش دانلود فایل و آپلود به صورت دستی استفاده کنید که تمامی مشکلات رو منتفی می کنه .

فراموش نکنید بعد از تکمیل فرایند انتقال برای ورود به وب سایت جدید هم باید از اطلاعات ورود وب سایت قدیمی استفاده کنید .

بهتره قبل از انجام انتقال ساختار پیوند های یکتای هر دو وب سایت رو یکسان کنید که بعدا با مشکلات سرسام اور لینک ها مواجه نشید .

مدرسه مجازی آموزش طراحی وب

پوریا زارعی

پوریا زارعی هستم ، سه چهار سالی میشه که مطالب طراحی و توسعه حوزه وب رو دنبال می کنم و دو سال اخیر هم به فعالیت تو همین حوزه مشغول بودم ، این روزا بیشتر سعی می کنم تجربه ها و دانسته هام رو از طریق انتشار مطالب با همه به اشتراک بزارم به همین خاطر هم برای وب نگار نویسندگی می کنم

بدون دیدگاه ثبت شده
دیدگـاه شمـا چیستـــ ؟

برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد شوید.