nofollow کردن لینک های بخش فهرست وردپرس
nofollow کردن لینک های بخش فهرست وردپرس

nofollow کردن لینک های بخش فهرست وردپرس

تو این آموزش قصد داریم روشی رو ارائه کنیم که بتونید به سادگی لینک های فهرست های وردپرس رو نوفالو کنید تا از اثرات منفی لینک های خروجی برای وب سایتتون جلوگیری بشه .آموزش nofollow کردن لینک فهرست وردپرس در وب نگار

یکی از بزرگترین دغدغه های صاحبان وب سایت های امروزی سئو و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو است .

اگه شما هم وب مستر باشید حتما ماهانه یا حتی روزانه جستجوهای زیادی رو برای بهینه سازی وب سایتتون انجام می دین و الان یه پا سئو کار هستید و اینو خوب می دونید که لینک ها بخش مهمی از سئوی وب سایت ها رو تشکیل می دن پس باید توجه ویژه ای روی اونها داشته باشید .

یکی از نکاتی که در مورد لینک ها وجود داره بذل و بخشش امتیاز شماست ، وب سایت هایی که از سایت شما لینک گرفتن می تونن از اعتبار سایت شما سود ببرن و حالا اگه این وب سایت ها از رقبای شما باشن قضیه دردناک هم میشه ، علاوه بر اون حتی اگه این وب سایت ها موضوع مرتبطی هم نداشته باشن ممکنه لینک خروجی از شما برای اونها باعث کاهش اعتبار شما نزد موتورهای جستجو بشه .

می دونید که نوفالو کردن لینک ها باعث میشه که اون لینک برای وب سایت مبدا بی ارزش بشه و اعتبار شما کاهش پیدا نکنه ، نوفالو کردن لینک های عادی کار چندان دشواری نیست و با اضافه کردن خصیصه rel=”nofollow” به لینک ها موتورهای جستجو با برخورد به این لینک دیگه دنبالش رو نمی گیرن و به عبارتی زنجیره پی گیری قطع میشه .

شاید شما هم بارها از فهرست های وردپرس استفاده کرده باشید و شاید قالب شما برای بخش هایی مثل بخش پیوند ها یا منوهای فرعی از فهرست ها استفاده کرده باشه که کار شما توی مدیریت لینک ها راحت تر باشه ، خب این خیلی خوبه اما نکته مهم اینجاست که این لینک ها به طور پیش فرض فالو هستن و اگه شما به وب سایت های خارجی لینک بشید برای سئوی شما تاثیر منفی داره ، تو این آموزش قصد داریم روشی رو ارائه کنیم که بتونید به سادگی لینک های فهرست های وردپرس رو نوفالو کنید تا از اثرات منفی لینک های خروجی برای وب سایتتون جلوگیری بشه .

 

نوفالو کردن لینک های فهرست در وردپرس :

برای شروع به صفحه فهرست های وردپرس مراجعه کنید و فهرستی رو بسازید یا فهرستی که مد نظرتون هست رو انتخاب کنید ، حالا از بخش تنظیمات بالای صفحه که به صورت کشویی باز میشه تیک دو گزینه ای که در تصویر مشاهده می کنید رو فعال کنید .

 

nofollow کردن لینک های بخش فهرست وردپرس

 

حالا روی لینک مد نظرتون کلیک کنید و مشاهده می کنید که بخش تنظیمات مربوط به اون لینک باز میشه و دو گزینه Link Relationship و  Open link in a new window/tab نسبت به قبل به این بخش اضافه شده .

در بخش realationship عبارت nofollow رو تایپ کنید و اگه می خواید لینک مربوطه در صفحه ای جدید باز بشه می تونید گزینه Open link in a new window/tab رو فعال کنید .

nofollow کردن لینک های بخش فهرست وردپرس

 

حالا کافیه تنظیمات رو ذخیره کنید و برای مطمئن شدن از اعمال تغییرات می تونید سورس صفحه وب سایتتون رو برای اضافه شدن عبارت nofollow به لینک هاتون چک کنید .

 

مدرسه مجازی آموزش طراحی وب

پوریا زارعی

پوریا زارعی هستم ، سه چهار سالی میشه که مطالب طراحی و توسعه حوزه وب رو دنبال می کنم و دو سال اخیر هم به فعالیت تو همین حوزه مشغول بودم ، این روزا بیشتر سعی می کنم تجربه ها و دانسته هام رو از طریق انتشار مطالب با همه به اشتراک بزارم به همین خاطر هم برای وب نگار نویسندگی می کنم

بدون دیدگاه ثبت شده
دیدگـاه شمـا چیستـــ ؟

برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد شوید.