آموزش فعال سازی بخش پیوند ها در نسخه های جدید وردپرس
active-manage-links-in-wp

آموزش فعال سازی بخش پیوند ها در نسخه های جدید وردپرس

در این مطلب قصد داریم تکه کدی کوتاه رو معرفی کنیم که با استفاده از اون بخش پیوند های وردپرس رو مجددا فعال می کنیم

بخش پیوند ها یکی از اون بخش های بحث بر انگیزی هست که با توجه به اهمیت بالایی که داشته و داره در نسخه های جدید وردپرس این بخش غیر فعال شده .

نکته مهمی که باید توجه کنیم اینه که بر خلاف تفکرات اشتباهی که تو این زمینه وجود داره این بخش هنوز حذف نشده و فقط غیر فعال شده ، دلیل غیر فعال سازی اش هم مشخص نیست و البته برای ما هم مهم نیست تا زمانی که واقعا به این بخش نیاز پیدا کنیم ، اما حالا که بهش نیاز پیدا کردید می تونید طبق معمول همیشه به روش ساده عمل کنید و با نصب یه افزونه این بخش رو فعال کنید .

اما همون طور که قبلا هم بارها گفتیم و بازم می گیم نصب افزونه وردپرسی خصوصا برای مسائل بسیار ساده اینچنینی اصلا پیشنهاد نمیشه و امنیت و بهینه بودن وب سایت شما رو در معرض خطر قرار می ده .

برای این مورد درسته که نصب افزونه ساده هست اما روش حل این مشکل به صورت دستی حتی از ساده هم ساده تره ، برای حل مشکل کافیه شما یک خط کد رو کپی کنید و در محل مناسب قرار بدید .

می تونید از ویرایشگر هاست استفاده کنید و البته اگه دسترسی ویرایش فایل های قالب رو دارید از بخش نمایش گزینه ویرایشگر رو انتخاب کنید و بعد فایل function.php قالبتون رو باز کنید و کد زیر رو یه جای مناسب کپی کنید (اولین خط بعد از دستور <?php می تونه مکان مناسبی باشه) .

دقت کنید که حتما قبل از انجام این کار یا هر نوع تغییر دیگه ای توی فایل function.php قالبتون یه نسخه پشتیبان ازش تهیه کنید چون کوچکترین اشتباهی مشکلات زیادی رو برای شما ایجاد می کنه .

بعد از قرار دادن تکه کد فایل رو ذخیره کنید و یک بار ادمین وردپرستون رو ریفرش کنید ، مشاهده می کنید که گزینه مربوط به این بخش درست مثل نسخه های قدیمی برگشته و البته ابزارکی که براش تدارک دیده شده هم باز فعال میشه .

مدرسه مجازی آموزش طراحی وب

پوریا زارعی

پوریا زارعی هستم ، سه چهار سالی میشه که مطالب طراحی و توسعه حوزه وب رو دنبال می کنم و دو سال اخیر هم به فعالیت تو همین حوزه مشغول بودم ، این روزا بیشتر سعی می کنم تجربه ها و دانسته هام رو از طریق انتشار مطالب با همه به اشتراک بزارم به همین خاطر هم برای وب نگار نویسندگی می کنم

بدون دیدگاه ثبت شده
دیدگـاه شمـا چیستـــ ؟

برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد شوید.