مخفی کردن نام کاربری در url نویسنده وردپرس

مخفی کردن نام کاربری در url نویسنده وردپرس

مخفی کردن نام کاربری نویسنده از url بایگانی نویسنده در وردپرس

در وردپرس این امکان وجود دارد که تمامی مطالب منتشر شده توسط یک نویسنده در یک صفحه قابل نمایش باشد.به این صورت که کافیست نام کاربری هر نویسنده (به همراه عبارت author) به آخر آدرس سایت اضافه شود.برای مثال در آدرس زیر میتوان تمامی مطالب منتشر شده توسط کاربر admin را بصورت آرشیو مشاهده کرد.

http://site.com/author/admin

این قابلیت شاید در نگاه اول یک خصوصیت کاربردی و مناسب به حساب بیاید اما در بعضی شرایط میتواند پنل مدیریت سایت وردپرسی شما را در اختیار یک هکر قرار دهد! البته جای ترس نیست چون ما راه جلوگیری از این گونه هک را به شما خواهیم آموخت.

یکی از چالش های هکر ها برای ورود به پنل مدیریت وردپرس ، بدست آوردن نام کاربری مدیر است.در صورتیکه هکر نام کاربری مدیر سایت وردپرسی را در اختیار داشته باشد به کمک یکسری از ترفند ها (مانند استفاده از ربات و …) میتواند با تست کردن تعداد زیادی رمز ، بعد از گذشت زمانی رمز ورود شما را پیدا کرده و وارد پنل مدیریت سایتتان بشود.قابلیت بالا میتواند نام کاربری شما را به سادگی در اختیار هکر ها قرار دهد چون در واقع در آخر آدرس آرشیو نویسنده چیزی که نوشته شده نام کاربری نویسنده (یا مدیر) است.

به کمک افزونه بسیار کاربردی و حرفه ای Display Name Author Permalink میتوانید در url بایگانی نویسنده ، نام نمایشی را جایگزین نام کاربری نویسنده کنید.به این صورت که بعد از نصب افزونه بصورت خودکار آدرس صفحه بایگانی نویسنده از حالت ذکر شده در بالا به صورت زیر تغییر پیدا میکند.

http://site.com/author/مدیر-سایت

یعنی در صفحه بایگانی تنها چیزی که قابل تشخیص است نام نمایشی نویسنده یا مدیر وردپرس است نه نام کاربری او.

بنابراین با نصب این افزونه بسادگی میتوانید راه هکر را برای ورود به پنل مدیریت سایت وردپرسیتان ببندید!

 

هم اکنون میتوانید ورژن ۱٫۱ این افزونه را بصورت رایگان از وب نگار دریافت کنید.

 

جعبـه دانلـود
دانلــود صفحـه افـزونـه
مدرسه مجازی آموزش طراحی وب

مجید غفورزاده

دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان و علاقمند به طراحی وب و بویژه وردپرس متخصص در طراحی گرافیک و پوسته وردپرس ،سیستم مدیریت محتوای دیتالایف انجین و اسکریپت شبکه اجتماعی phpfox

بدون دیدگاه ثبت شده
دیدگـاه شمـا چیستـــ ؟

برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد شوید.