آموزش گرفتن Full Backup در کنترل پنل Cpanel
full-backup-in-cpanel5

آموزش گرفتن Full Backup در کنترل پنل Cpanel

در این مقاله به آموزش نحوه گرفتن Full Backup یا بک آپ کامل در کنترل پنل cpanel میپردازیم.آموزش گرفتن Full Backup در cpanel را اینجا بخوانید.

آموزش گرفتن Full Backup در کنترل پنل Cpanel

کنترل پنل Cpanel را می توان یکی از پرطرفدارترین کنترل پنل های سرور ها و هاست های لینوکسی دانست.این کنترل پنل بصورت پیشفرض قابلیت بک آپ گیری کامل از تمامی محتوای سایت شما را دارا میباشد.در ادامه آموزش گرفتن Full Backup ، در کنترل پنل Cpanel را میخوانیم…

در ابتدا با اضافه کردن عبارت cpanel به انتهای آدرس سایت خود وارد صفحه ورود Cpanel شوید.مثلا اگر آدرس سایت شما yoursite.com است باید در مرورگر آدرس yoursite.com/cpanel را وارد کنید.

با وارد کردن اطلاعات ، وارد کنترل پنل شوید.پس از ورود با صفحه اصلی کنترل پنل cpanel روبرو خواهید شد.(مانند تصویر زیر)

برای ورود به قسمت بک آپ گیری بر روی گزینه نشان داده شده در شکل کلیک کنید.

آموزش گرفتن Full Backup در کنترل پنل Cpanel

با کلیک بر روی گزینه مذکور وارد ناحیه backup گیری سی پنل می شوید.(تصویر زیر)

در این قسمت ، در بخش Full Backup بر روی دکمه “Download a Full Website Backup” کلیک کنید.

آموزش گرفتن Full Backup در کنترل پنل Cpanel

حالا صفحه نهایی گرفتن فول بکاپ برای شما نایان خواهد شد.

گزینه Backup Destination را بر روی Home Directory قرار داده و در فیلد پایینی ایمیل خود را وارد کنید.(پیام تکمیل شدن فرآیند بک آپ گیری به این ایمیل ارسال خواهد شد.)

اگر میخواهید بعد از تکمیل فرآیند بکاپ ایمیلی برای شما ارسال نشود تیک گزینه Do not send email notification of backup completion را بزنید.

آموزش گرفتن Full Backup در کنترل پنل Cpanel

در پایان بر روی Generate Backup کلیک کنید تا فرآیند بک آپ گیری توسط cpanel آغاز شود.

در پایان یک پیام برای شما نمایان خواهد شد که به معنای شروع فرآیند بک آپ گیری میباشد.وقتی فرآیند بصورت کامل به پایان برسد یک ایمیل دریافت خواهید کرد که حاوی پیام موفقیت در بک آپ گیری میباشد.

در پایان چند نکته زیر را یادآور میشویم:

۱- در فرآیند Full Backup کنترل پنل Cpanel از تمامی اطلاعات هاست شما اعم از فایل ها،دیتابیس،ایمیل ها،سابدامین ها و … بک آپ گرفته میشود و به آسانی در آینده قابل بازگشت است.توصیه میکنیم حتما هر چند وقت یکبار از سایت خود یک Full Backup تهیه کنید تا در صورت بروز مشکلات احتمالی همه چیز قابل برگشت باشد.

۲- بعد از تکمیل فرآیند بک آپ گیری ، ایمیل موفقیت از طرف cpanel برای شما ارسال میشود.معمولا فایل بک آپ یک فایل با فرمت فشرده tar.gz است و در مسیر اصلی فایل های هاست یا سرور (home directory) قرار داده میشود که میتوانید به آسادگی آنرا دانلود کنید و در سیستم خود نگه دارید.البته اگر حجم بک آپ های شما زیاد است نیازی به دانلود آن ندارید و وجود آن بر روی home directory کفایت میکند.

موفق باشید…

 

مدرسه مجازی آموزش طراحی وب

مجید غفورزاده

دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان و علاقمند به طراحی وب و بویژه وردپرس متخصص در طراحی گرافیک و پوسته وردپرس ،سیستم مدیریت محتوای دیتالایف انجین و اسکریپت شبکه اجتماعی phpfox

بدون دیدگاه ثبت شده
دیدگـاه شمـا چیستـــ ؟

برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد شوید.