Css Reset حرفه ای و استاندارد برای طراحی وب
Css Reset حرفه ای و استاندارد برای طراحی وب

Css Reset حرفه ای و استاندارد برای طراحی وب

css reset ها باعث می شوند که سایت شما در تمامی مرورگرها بصورت یکسان نمایش داده شوند.در این مقاله ما یک Css reset استاندارد برای طراحی وب معرفی میکنیم.

مرورگرهای مختلف ممکنه که صفحات html رو به صورت های مختلف نمایش بدن.مثلا بصورت پیشفرض در مرورگر firefox تگ body دارای یک مقدار padding و margin هست که ممکنه توی مرورگر google chrome این مقادیر متفاوت باشه.css reset ها همونطور که از اسمشون پیدا هست میان و تمام این خصوصیات رو به یک مقدار ثابت و استانداردی تبدیل میکنند بصورتیکه همه ی مرورگر ها در نمایش صفحه html یکسان عمل کنند.

مثلا در ورژن های قدیمی مرورگر internet explorer دور عکس ها یک border دیده میشه که در مروگرهای دیگه این مورد وجود نداره.در واقع در این مورد Css reset میاد و با تعریف کردن مقدار ثابت برای همه این موارد باعث میشه سایت شما در تمامی مرورگر ها بصورت یکسان نمایش داده بشن.
یکی از مشهورترین Css RESET ها متعلق به Eric Meyer هست که در اغلب سایت های بزرگ دنیا ازش استفاده شده.

 

برای استفاده از این کد باید اون رو در اول فایل css خودتون کپی کنید و یا اینکه اون رو در قالب یک فایل reset.css در تگ head قالبتون فراخوانی کنید.

! نکته : ممکنه پس از اضافه شدن این کد به فایل css قالبی که از قبل طراحی کردین یکسری بهم ریختگی هایی به وجود بیاد که البته جزئی هست و باید اونها رو رفع کنید تا قالب شما بخوبی در تمامی مرورگرها بصورت یکسان نمایش داده بشه.

مدرسه مجازی آموزش طراحی وب

مجید غفورزاده

دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان و علاقمند به طراحی وب و بویژه وردپرس متخصص در طراحی گرافیک و پوسته وردپرس ،سیستم مدیریت محتوای دیتالایف انجین و اسکریپت شبکه اجتماعی phpfox

بدون دیدگاه ثبت شده
دیدگـاه شمـا چیستـــ ؟

برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد شوید.