تطبیق و هماهنگ سازی افزونه های نصب شده در دو سایت وردپرسی
انتقال افزونه های وردپرس به سایت دیگر

تطبیق و هماهنگ سازی افزونه های نصب شده در دو سایت وردپرسی

در این مطلب افزونه ای رو معرفی خواهیم کرد که با استفاده از اون می تونید افزونه های نصب شده روی دو وب سایت وردپرسی رو به سادگی تطبیق بدید

اگه شما هم مثل من و خیلیای دیگه خوره وردپرس باشید یا اینکه توی بخشی از اون مشغول به فعالیت شغلی باشید مطمئنا بارها براتون پیش اومده که بخواید سایت های وردپرسی رو به صورت کامل انتقال بدید بدون اینکه از دانلود و آپلود و کلی مسائل دیگه موقع انتقال جلوگیری کنید .

برای مثال شما می تونید موقع انتقال یه وب سایت وردپرسی اول توی وب سایت مقصد یه وردپرس جدید نصب کنید و بعد مطالب رو خروجی بگیرید و توی وب سایت جدید بارگذاری کنید ، روند انتقال قالب هم که بسیار ساده هست اما یه وقت پیش میاد که صاحب وب سایت افزونه های زیادی رو نصب و فعال کرده که بعضا برای اجرای قالب لازم و ضروری هستن ، اینجاست که شما با بخش وقت گیر انتقال مواجه میشید ، چه قد خوب میشد که افزونه های نصب شده توی وب سایت مبدا رو مستقیما با وب سایت مقصد تطابق و هماهنگ سازی کرد ، بله چه قد خوب میشد و البته بهتره بگیم که چه قد خوب شده .

تو این مطلب قصد داریم روش انجام این کار رو البته با کمک یه افزونه مفید به شما آموزش بدیم ، اسم افزونه هست Better Plugins ، روی اسم افزونه کلیک کنید تا به صفحه مخزن وردپرس هدایت بشید .

افزونه رو روی هر دو وب سایت مبدا و مقصد نصب و فعال کنید و بعد به بخش تنظیمات افزونه مراجعه کرده و گزینه Compare رو انتخاب کنید .

اینجا با صفحه ای مشابه تصویر زیر مواجه میشید که از دو بخش تشکیل شده ، توی وب سایت مبدا ما با بخش پایین تر که به صورت اتوماتیک پر شده سر و کار داریم ، کدی که در این بخش می بینید رو کپی کنید .

compareplugins-300x168

 

حالا کافیه به سایت مبدا و همین قسمت از تنظیمات افزونه مراجع کنید و کد کپی شده رو در فیلد بالایی وارد کنید و در ادامه روی دکمه Compare plugins کلیک کنید .

plugincode-300x165

 

مشاهده می کنید که تو این مرحله افزونه های وب سایت مقصد همگی برای شما نمایش داده میشن که می تونید به سادگی هر چه تمام تر اونا رو نصب کنید .

missing-plugins-300x193

 

این نکته رو هم مد نظر داشته باشید که این روش فقط برای وب سایت هایی که تعداد زیادی افزونه دارن کارآمد هست و برای وب سایتی با چهار پنج افزونه فعال بهتر هست که شما افزونه ها رو تک تک نصب کنید .

این افزونه البته کاربردهای فراوان دیگه ای هم داره که شما رو در مدیریت بهتر افزونه هاتون خصوصا توی وب سایت های وردپرس شبکه یاری می ده ، صفحه کل افزونه های اون هم نسبت به وردپرس بهبود های چشم گیری داره و در مجموع آپشن های مناسبی رو برای بخش هایی که وردپرس در اون ضعف داره تدارک دیده .

مدرسه مجازی آموزش طراحی وب

پوریا زارعی

پوریا زارعی هستم ، سه چهار سالی میشه که مطالب طراحی و توسعه حوزه وب رو دنبال می کنم و دو سال اخیر هم به فعالیت تو همین حوزه مشغول بودم ، این روزا بیشتر سعی می کنم تجربه ها و دانسته هام رو از طریق انتشار مطالب با همه به اشتراک بزارم به همین خاطر هم برای وب نگار نویسندگی می کنم

بدون دیدگاه ثبت شده
دیدگـاه شمـا چیستـــ ؟

برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد شوید.