آموزش تغییر و افزودن زبان به وردپرس
آموزش تغییر زبان پیشفرض وردپرس

آموزش تغییر و افزودن زبان به وردپرس

در این مقاله یاد میگیریم که چگونه زبان پیشفرض وردپرس را تغییر داده و یا اینکه زبانی به آن اضافه کنیم.

اگه شما خودتون وردپرس رو نصب کرده باشید قطعا موقع نصب کردن اون با صفحه انتخاب زبان پیش فرض برخورد کردید ، اگه نسخه وردپرس خودتون رو از وردپرس فارسی دریافت کرده باشید فقط زبان فارسی و انگلیسی رو در این صفحه مشاهده می کنید اما اگه نسخه کامل رو از وب سایت رسمی وردپرس دانلود کرده باشید کل فایل های زبان وردپرس در اون وجود داره و شما می تونید زبان وردپرس خودتون رو به هر زبانی که مایل بودید تغییر بدید ، این تغییر شامل پنل مدیریتی و بخش های قابل ترجمع در وب سایت شما میشه ، همچنین شیوه نامه های چپ و راست رو سوئیچ خواهد کرد .

 

تغییر زبان وردپرس :

اگه شما فرضا اشتباهی رو در صفحه اول مرتکب شدید و زبان اشتباه رو نصب کردید یا به هر دلیل دیگه ای می خواید زبان وردپرستون رو تغییر بدید برای تغییر زبان توی محیط مدیریت وردپرس باید از منوی تنظیمات (Settings) وارد قسمت عمومی (General) بشید انتهای این صفحه تو قسمت زبان سایت (Site Language) زبان دلخواهتون رو انتخاب کنید .

اما گاها پیش میاد که به دلیل اینکه شما وردپرس رو از وب سایت های زیر مجموعه دانلود کردید زبان مورد نظرتون تو این صفحه وجود نداره ، مثلا اگه از وردپرس فارسی دانلود کرده باشید حالا زبان هایی مثل کوردی و عربی و … رو تو این بخش نخواهید داشت ، حتی ممکنه زبان فارسی رو نداشته باشید .

برای اضافه کردن فایل زبان شما می تونید آخرین نسخه وردپرس رو از وب سایت اصلیش دانلود کنید و کل فایل های زبان که در پوشه /wp-content/languages قرار دارند رو توی همین شاخه از هاستتون آپلود کنید .

اما اگه قصد شما فقط اضافه کردن یه زبان خاص هست می تونید از روش زیر استفاده کنید .

 

اضافه کردن زبان به وردپرس :

همون طور که گفتیم فایل های زبان وردپرس رو می تونید دانلود کنید و تو هاستتون آپلود کنید اما سوال اینجاست که چه طور و از کجا می تونید فایل زبان رو دانلود کنید .

برای شروع به بخش ترجمه تیم وردپرس وارد میشیم .

بعد از باز کردن این صفحه و یه مقدار اسکرول متوجه میشید کل زبان هایی که وردپرس بهشون ترجمه شده در این صفحه موجود هستن و درصد پیشرفت و وضعیت فعلی اون زبان به همراه یه مقدار جزئیات دیگه از زبان مربوطه نمایش داده میشه .

بعد از اینکه زبان مورد نظرتون رو از لیست پیدا کردید روی درصد پیشرفت اون کلیک کنید تا جزئیات بیشتری از این ترجمه نمایش داده بشه . برای مثال ما زبان فارسی رو انتخاب کردیم .

161003-013

 

توی صفحه بعدی شما ترجمه های مختلفی که برای نسخه های مختلف وردپرس در دسترس هست رو مشاهده می کنید ، اینجا باید نسخه وردپرستون رو پیدا کنید و روی اون کلیک کنید تا فایل های ترجمه مربوط به همون نسخه رو دریافت کنید ، به هر حال پیشنهاد می کنیم قبل از همه این کارا وردپرستون رو به آخرین نسخه آپدیت کنید که هم از مزایای نسخه جدید بهره مند بشید هم جستجوی راحت تری داشته باشید .

161003-016

 

طبق عکس پایین از منوی کشویی Machine Object رو انتخاب کنید و روی Export کلیک کنید تا یکی از فایل های ترجمه رو دریافت کنید . باز دوباره فرایند بالا را تکرار کنید و این بار از منوی کشویی Portable Object رو انتخاب و بر روی Export کلیک کنید .

161003-017

 

بعد از این که فایل ها به صورت کامل دانلود شدن اونا رو از حالت فشرده خارج کنید ، حالا باید وارد محیط هاست خود بشید و فایل هایی که استخراج کردید رو تو مسیر /wp-content/languages آپلود کنید .

حالا برگردید به پنل وردپرستون و با مراجعه به قسمت General (همگانی) در منوی Settings (تنظیمات) زبانی که مد نظرتون بوده رو انتخاب کنید .

مدرسه مجازی آموزش طراحی وب

پوریا زارعی

پوریا زارعی هستم ، سه چهار سالی میشه که مطالب طراحی و توسعه حوزه وب رو دنبال می کنم و دو سال اخیر هم به فعالیت تو همین حوزه مشغول بودم ، این روزا بیشتر سعی می کنم تجربه ها و دانسته هام رو از طریق انتشار مطالب با همه به اشتراک بزارم به همین خاطر هم برای وب نگار نویسندگی می کنم

بدون دیدگاه ثبت شده
دیدگـاه شمـا چیستـــ ؟

برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد شوید.