جلوگیری از استفاده تصاویر شما در وب سایت های دیگر
جلوگیری از استفاده تصاویر شما در وب سایت های دیگر

جلوگیری از استفاده تصاویر شما در وب سایت های دیگر

در این مقاله یاد میگیریم که چگونه راه کپی و انتشار مطالب وبسایتمون توسط افراد دیگه رو ببندیم.آموزش جلوگیری از کپی تصاویر و محتوای وبسایت را در وب نگار مطالعه کنید.

قانون کپی رایت توی تقریبا همه کشور های جهان سفت و سخت پیگیری میشه و توی هر زمینه ای اعم از حقیقی و مجازی مجازات هایی رو برای ناقضان کپی رایت اعمال می کنن اما توی کشور ما وضعیت یه مقدار متفاوت هست و اگه شما خودتون مراقب محتوای خودتون نباشید کسی نیست که این کار رو برای شما انجام بده.

مطمئنا تا به حال براتون پیش اومده که با زحمت فراوان یه مطلب رو ایجاد و منتشر می کنید و فردای اون روز می بینید یه وب سایت دیگه مطلب رو منتشر کرده و یه تعداد کثیری کاربر از وب سایت مذکور تشکر کردن به خاطر مطلبی که حاصل دست رنج شماست ، بگذریم از زمانی که ممکنه اون مطلب بالاتر از خود وب سایت شما توی نتایج قرار بگیره و درد قضیه رو دو چندان کنه .

خب برای به سرقت رفتن محتوا که شما کار خاصی نمی تونید انجام بدید چون به هر صورت راهی برای کپی متن شما پیدا میشه ، بعضی از این دوستان لطف می کنن و تصاویر رو دانلود و در سرور خودشون آپلود می کنن که این باعث میشه یه مقدار از حرارت شما کاسته بشه چرا که اقلا کپی مطلب جز مسئله معنوی برای شما هزینه مادی نداره و فشاری رو از سمت سرور متحمل نمیشید اما قضیه اون جا دردناکه که بعضیا حتی این تصاویر رو هم عینا کپی می زنن و حالا مطلبی که ۸۰ درصدش مربوط به شماست رو ازش سود می برن .

تو این مطلب قصد داریم روشی رو معرفی کنیم که اولا راه اونایی که تصاویر رو روی سرور خودشون قرار می دن دشوار تر کنیم و دوما راه اونایی که کلا مطالب رو کپی می زنن ببندیم .

 

قرار دادن واتر مارک روی تصاویر :

خب واترمارک کردن تصاویر روش خوبی می تونه باشه اما یه مقدار حوصله می خواد و یه مقدار خیلی کمی هم توانایی ، می تونید همه تصاویر رو به صورت دستی واتر مارک کنید و لوگو یا آدرس وب سایتتون رو پایین مطالب قرار بدید .

راه دوم هم استفاده از افزونه هست ، Easy Watermark افزونه ای هست که این کار رو برای شما انجام می ده ، با کمک این افزونه می تونید به کل تصاویرتون به صورت اتوماتیک واتر مارک دلخواه رو اضافه کنید ، کار با افزونه خوبه و این پسر خوب تقریبا کارشو کامل انجام می ده .

 

جلوگیری از بارگذاری تصاویر خارج از وب سایت :

با این روش شما می تونید کاری کنید که تصاویری که خارج از دامنه خودتون لود میشن باگذاری نشن تا متخلف رو یه مقدار به دردسر بندازید .

می تونید از دو روش استفاده کنید که هر دو نیاز به قرار دهی کد داره ، توی فایل functions.php قالبتون یا توی .htaccess هاست ، نتیجه فرق چندانی نمی کنه .

کد مربوط به .htaccess :

نکته : فراموش نکنید آدرس وب سایت خودتون رو توی کد جای گذاری کنید ، گرفتن پشتیبان هم فراموش نشه .

 

کد مربوط به فایل functions.php :

 

با استفاده از کد های بالا شما یه مقدار کپی کردن رو سخت می کنید به این امید که یا شخص تصاویر رو اقلا با نام شما منتشر کنه یا اینکه از انتشار مطالب شما منصرف بشه اما به هر حال راهی برای جلوگیری از کپی عینی مطالب نیست به جز فرهنگ سازی و وضع قوانینی تو این زمینه .

امیدورام که مفید بوده باشه 🙂

 

مدرسه مجازی آموزش طراحی وب

پوریا زارعی

پوریا زارعی هستم ، سه چهار سالی میشه که مطالب طراحی و توسعه حوزه وب رو دنبال می کنم و دو سال اخیر هم به فعالیت تو همین حوزه مشغول بودم ، این روزا بیشتر سعی می کنم تجربه ها و دانسته هام رو از طریق انتشار مطالب با همه به اشتراک بزارم به همین خاطر هم برای وب نگار نویسندگی می کنم

بدون دیدگاه ثبت شده
دیدگـاه شمـا چیستـــ ؟

برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد شوید.